Hoşgeldiniz

Serafina Girne, Kaya Palazzo Hotel içerisinde siz değerli müşterilerimizin hizmetindedir.

Serafina

Türkiye

Serafina Restoran Grubu fikri, Vittorio Assaf ve Fabio Granato, küçük bir yelkenlide travmatik bir şekilde denizde kaybolduklarında ortaya çıkmıştır.

Üzerlerinde sadece mayoları olan, iliklerine işleyen soğukla, sert havayla ve açlıkla savaşan iki arkadaş, mükemmel pizzayı yaratma hayalleri kurmaktadır. Fabio’nun devrim yaratan bir fırın inşa eden mimari dehası ve Vittorio’nun Napolitan mutfağındaki yeteneği ile Serafina fikri ve mükemmel bir ortaklık doğar.


Belirsiz bir ortamın içerisinde, bu korkutucu maceradan kurtulurlarsa, dünyadaki en iyi pizza ve makarnayı sunan bir restoran açmaya yemin ederler. 1995'te de büyük hayranlık uyandıran Serafina Fabulous Pizza'yı açarak yeminlerini yerine getirirler.


İlk mekânının başarısından sonra Amerika, Hindistan, Japonya, Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya ve İsrail başta olmak üzere 33 şubesi ile farklı ülkelerde hizmet vermeye devam eden Serafina’nın; Türkiye’deki ilk, Dünya’daki ise 20. şubesi 2014 yılının Kasım ayında Akmerkez’de açılmış ve bunu 2018 yılında Bodrum Küçükbük’de misafirleriyle buluşan Serafina Mare ile 2019 yılının Kasım ayında İstanbul’da faaliyete geçen Serafina Kanyon şubeleri izlemiştir. Yanı sıra, Kaya Plazzo Hotel bünyesinde sezonluk olarak faaliyette bulunan Serafina Girne şubesi de Kıbrıs’da misafirlerini ağırlamaya tüm hızıyla devam etmektedir.

Serafina Menu

Muhteşem italyan mutfağına kısa bir bakış. Tam menümüzü "MENU" başlığı altında görebilirsiniz.

 • Her gün taze hazırlanan günün çorbası

 • Bir italyan klasiği, taze mevsim sebzeleri ile

 • Domates, taze fesleğen, sızma zeytinyağı ve az sarımsaklı kızarmış ekmek

 • Ev yapımı baharatlı domates dip ile servis edilen kızarmış kalamar

 • Taze yeşilliklerle hazırlanmış bahçe salatası

 • Italyan usulü klasik Sezar salatası

 • Roka, kiraz domates, Parmesan Grana Padano, incir vinegret & tavada mühürlenmiş fileminyon dilimleri

 • Ilık keçi peyniri, fırınlanmış pancar, körpe ıspanak, fıstık ve vişne vinegret

 • Izgara tavuk göğsü, marul ve Akdeniz yeşillikleri, kurutulmuş domates, kuru üzüm ve pesto sos

 • Avakado, karides, roka, kiraz domates ve şampanya soslu fasulye taneleri

 • Dilimlenmiş taze enginar kalbi, Parmesan Grana Padano, limon ve zeytinyağı

 • Bugday, yeşil mercimek, roka, nar, portakal, kuru meyveler, kiraz domates Fransız fasulyesi, Parmesan Grana Padano narenciye sos ile

&

Serafina

herkesin kendini evinde hissettiği, rahat ve şık bir İtalyan restoranıdır

Son Haberler
Son dönemlerde basında yer alan Serafina haberlerinden kısa başlıklar

Yaz Buluşması

İtalyan yat üreticisi Azimut Yachts'ın Türkiye distribütörü Karina Yatçılık'ın düzenlediği "Azimut Türkiye Yaz Buluşması", ünlü isimleri Bodrum'da bir araya getirdi.

Detaylar

Bodrum'da Eğlenceye Doydular

Sanat ve cemiyet hayatının ünlüleri önceki akşam Serafina Mare'deydi. DJ Ali Sayar'ın müzikleri eşliğinde eğlenen isimler arasında; Ali Sunal-Nazlı Kurbanzade, Kerem Alışık ile oğlu Sadri Alışık, Fatih-Esra Öztürk, Mete-Neylan Vardar, Berrin-Olgu Zorlu, Semra Çelik, Semra Tumay, Sinan-Melda Kosif, Hümeyra Okçun, Burak-Gülin Karabacak da vardı.

Detaylar

Partiye Koştular

Metin Şen, İtalyan lokantası Serafina'nın, Etiler Akmerkez ve Ayazağa Vadistanbul'dan sonra üçüncü şubesini Bodrum Küçükbük'te Seba Residence'ın plaj kısmında açmıştı. Serafina Mare'de önceki akşam parti vardı. Ali Sayar DJ'lik yaptı. Aralarında Engin-Selen Keçel Berna-Ahmet Nuri Çebi ve Burak-Gülin Karabacak'ın da olduğu konuklar dans etti.

Detaylar